Audity ICT a kyberbezpečnosti

Požadavky na bezpečnost informačních systémů se velmi dynamicky vyvíjí. Nové hrozby a zranitelnosti vznikají v podstatě každodenně a reflektují dosud nepoznané události napříč řadou moderních odvětví.
Tým auditorů PragoData a.s. identifikuje slabá místa Vašeho systému řízení bezpečnosti a navrhne Vám odpovídající efektivní opatření pro Vámi požadovanou úroveň zabezpečení. Specializujeme se na řízení informační bezpečnosti dle standardů ISO 27k a zákona č. 181/2014 Sb. o kybernetické bezpečnosti.


Security Teams Operations

Pro identifikaci zranitelností, hledání vhodných způsobů zabezpečení a účinnou obranu proti moderním hrozbám je nutná týmová spolupráce řady specialistů a různých IT profesí. PragoData a.s. disponuje týmem bezpečnostních specialistů, kteří pokrývají všechny požadované bezpečnostní role od vývoje přes provoz, aktivní obranu až po penetrační testování a etický hacking.


Bezpečnostní opatření a řízení bezpečnosti

Zavedení systému řízení bezpečnosti informací (SŘBI), vytvoření bezpečnostní dokumentace a správné nastavení bezpečnostních procesů je klíčové pro každou organizaci. Neméně důležitá je i správná implementace technických opatření, detekce zranitelností a adekvátní reakce na provozní události v organizaci. Tým specialistů PragoData a.s. Vám pomůže jak s implementací SŘBI, tak i s nastavením bezpečnostních procesů pro řízení bezpečnosti jako celku.


Bezpečnostní nástroje

Požadavky na řízení bezpečnosti informací v organizaci se zvyšují úměrně s rozvojem IT technologií. Pro sledování aktiv, řízení rizik, tvorbu plánu zvládání rizik a řízení kontinuity činností je nutné mít odpovídající nástroje odpovídající požadované úrovni bezpečnosti. Pro řízení bezpečnosti používáme v PragoData a.s. provozem ověřené nástroje. Některé z nich jsou i vhodnými bezpečnostními opatřeními:

  • CSA - nástroj pro řízení kybernetické bezpečnosti     česky [PDF, 44,7 KB]     english [PDF, 35,31 KB]
  • RAM - nástroj pro řízení rizik     česky [PDF, 2,4 MB]     english [PDF, 1,16 MB] 
  • MFA - nástroj pro vícefaktorovou autentizaci      česky [PDF, 1,73 MB]    english [PDF, 1,4 MB]
  • SOFIE - aplikace pro bezpečnou výměnu souborů     česky [PDF, 1,52 MB]    english [PDF, 1,51 MB]


Bezpečnostní role a školení zaměstnanců

Klíčovou součástí bezpečnosti jsou lidé. Bez jejich odborného přístupu, znalostí a kooperace se žádná bezpečnost zajistit nedá. Tým specialistů PragoData a.s. Vám pomůže obsadit bezpečností role, vyškolit zaměstnance, rozšířit či ověřit jejich znalosti a budovat si tak vlastní bezpečnostní tým specialistů.

Máte-li dotaz v této oblasti, napište nám

{emailcloak=off}
qlform generator by ql.de